Paranın pratikte her şey için temel olduğunu söylersek yeni bir şey keşfetmeyeceğiz. İş dünyasında, maliyet açısından elde etmek ve azaltmak maksimum hedeftir.

Ama aşağı inmeyin, bir iş kurmak için her zaman çok fazla sermayeye ihtiyacınız olmadığını söylemek için buradayız. Bazen çok az veya hiç finansman olmadan başlayabilirsiniz.

Bu doğru! Parasız bir işe başlamak çılgın bir fikir gibi görünebilir, ancak bu imkansız değildir.

Sermaye eksikliği genellikle bir işe başlamamak için yaygın bir bahanedir. Girişimci bir hataya sahipseniz, harika bir fikir ve başarılı olma inancıyla, parasız bir işe başlayabilirsiniz. Bir mucizeye ihtiyacınız yoktur, ancak başlangıç ​​sermayesi olmadan bir işe başarılı bir şekilde başlamak için belirli adımları izlemelisiniz.

Gerekli sermayesi olmayan bir işe başlamak isteyen ilk kişi siz değilsiniz: Apple, Disney, Google, Harley Davidson, Hewlett-Packard, Lotus Cars, Mattel veya Nike Do they ring a bell? Bunlar, sıfırdan başlayan, neredeyse hiç yatırım veya kaynak bulunmayan büyük uluslararası ticari markalardır.

Daha cesaretli misin? Hadi devam edelim! Sınırlı sermayeli bir işe başlarken akılda tutulması gereken ilk konulardan biri, zihniyet değişikliği geliştirme ihtiyacıdır.

Pratik olarak sıfırdan başlıyor ve ayrıntılı olmalı ve kaynakların iş fikrinin temel yaklaşımının bir parçası olacağını açıkça belirtmelidir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

GIrisimcilik Parasız bir işe nasıl başlanır? 

Her iş kurumu, hem kişisel hem de gelecekteki iş niteliklerinin doğru ve gerçekçi bir analizini gerektirir.

Finansmanı olmayan bir işletme söz konusu olduğunda, bu çalışma aşağıdaki hususlar dikkate alınarak çok daha ayrıntılı bir şekilde ele alınmalıdır:

  • Yetenekler. Nasıl yapılacağını biliyor musunuz? Yeteneklerinize dayalı bir iş kurmak, size beceri sahibi olmadığınız bir işi düşünmekten daha büyük bir rekabet avantajı sağlayacaktır.
  • Deneyim.  Bu işte, “deneyim önemlidir”. Geriye dönüp geçmiş deneyimlerin tümünü listeleyin ve yeni işiniz için önemli bir varlık olabilecek somut ve gerçek nitelikleri arayın.
  • Bilgi. Önceki hususlarda olduğu gibi, bilgi nihai iş fikrinde anahtar bir faktör olmalıdır. Teknoloji hakkında bilginiz var mı? İşletmeniz için zaten çok ilginç bir başlangıç noktanız var.
  • Kaynaklar. Sermayesi, kaynakları veya daha ziyade kaynakların tanımlanması ve bunların araştırılması için başka bir seçenek olmadığından, anlaşılabilir bir önceliktir.

Bu sorulara gerçek ve uygulanabilir cevaplar vermek, iş fikrinize ilk yaklaşımı sağlama olanağını sağlayacaktır.

GIrisimcilik Parasız üstesinden gelmenin anahtarları

Daha önce söylenenlere göre, ilk anahtarın neye sahip olduğunuzu ve ne verebileceğinizi bilmek olduğu söylenebilir. Bu önemli temele dayanarak, aşağıdaki hususlarda ilham bulabilirsiniz:

Yaratıcı finansman

Para veya sermayesiz iş girişimleri hakkında konuşurken, finansman sorunuyla başlıyoruz.

Umutsuz zamanlarda umutsuz önlemler almak gerekir. Finansman arayışı bir metodoloji ve yaratıcı zihniyet altında geliştirilmelidir. İşletmeniz için parayı nereden alabilirsiniz? Bu seçeneklere göz atın:

  • İş geliştirme merkezi. Diğer makalelerde bu kavram hakkında konuştuk. Sağlam bir fikriniz ve uygulanabilir bir iş planınız varsa, bir iş kuluçka makinesini düşünebilirsiniz. Bunlardan biri içinde kabul edildiğinde, yeni şirkete finansal olarak yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış fonlar sağlayacaktır.
  • Yatırım hızlandırıcı. Taleplerinize cevap verebilecek bir finansman rakamı. Finansman sağlamak üzere tasarlandıkları için kuluçka makinelerine çok benziyorlar, ancak bir hızlandırıcı yatırımınıza hızlı bir yanıt bekliyor.
  • Kitle sermayesi. Kitle sermayesi platformları, projelerin veya iş fikirlerinin finansmanını anlama şeklini değiştirmektedir. Kitle sermayesi, halkın gelecekteki bir fayda karşılığında küçük bir yüzde para yatırmasına izin verir.

Hizmet Odaklı İşletme

Sermayesi olmayan birçok girişimci belirli hizmetlerin bir işini sunar. İlk olarak, hizmetler sağlayın ve sonra fon toplayın. Bu şekilde, işletme için farklı fırsatlara yatırılabilecek ve yatırılabilecek küçük bir sermaye elde etmeye başlar. 

Sıkı çalışın

Kendi işi, işe inmeyi ve geliştirilecek görevlerin hiçbirinde bayılmamayı gerektirir.

Sıkı ve karmaşık çalışma, iş fikrinizi olgunlaştıracak ve şekillendirecek, zaman içinde işleyebilme ve büyüyebilme olanaklarını artıracaktır.

Para olmadan hangi fikirleri üstlenebilirim?

Bu noktada, para veya finansman olmadan bir işe nasıl başlayacağınız hakkında bir fikriniz var. Çalışmanın, yaratıcı olmanın ve çürümemenin zamanı geldi ama iş fikri ne olacak?

Elbette bir online işletme iyi bir başlangıç noktası olabilir. Çok net değilseniz, finansmanın bir sorun olması durumunda size bir dizi tamamen uygulanabilir iş fikri sunacağız.

Kullanılmış giysi alım satımı

Kullanılmış kıyafetlerin satışı, özellikle büyük bir ilk yatırım yapmadan ekstra para almak isteyen insanlar için başlamak için en kolay kazançlı işlerden biridir.

Bu iş koluna adanmış kişi, ödediği fiyattan daha yüksek bir fiyatla diğer insanlara satmak için aynı zamanda uygun fiyatlı, ancak iyi korunmuş ve kaliteli kıyafetler satın aldı.

Evcil hayvan bakımı

Evcil hayvan bakıcıları, günümüz toplumu çalışmaya çok zaman harcadığından ve genel olarak pek çok şey yapmak için zaman harcadığından, giderek daha popüler hale gelmiştir.

Bu nedenle, sahipleri evde değilken evcil hayvanlarla ilgilenebilen eğitimli profesyoneller için büyük bir talep var.

Blog

Yıllar boyunca, birçok kişi, kitlelerine çeşitli konularda ücretsiz, eğlenceli, bilgilendirici ve eğitici içerik sunarak canlı bir yazma blogu hazırladı: gıda, seyahat, teknoloji …

Bloglar farklı stratejiler yoluyla para kazanılabilir ve ilginç bir pasif gelir sunar.

Direk nakliye

Yaygın olarak kullanılan çevrimiçi iş yöntemlerinden bir diğeri ise Dropshipping.

Dropshipping, tek bir ürüne sahip olmadan kendi işinizi düşük bir bütçeyle başlatmak için iyi bir yoldur. Sadece bir tedarikçiden ürünleri bağlamanız ve depolama, paketleme ve nakliye dahil olmak üzere her şeyle ilgilenmelerine izin vermeniz yeterlidir, sadece satış yapın! 

Ürün Bağlantısı

Satış ortakları, bir kişinin tanıtımı sayesinde her satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde başkalarının ürünlerini tanıtan ve komisyon kazanan kişilerdir.

Üyelik, ürününüz olmadan satış yapmak istiyorsanız mevcut en karlı işlerden biridir.

Dijital ürünlerin satışı

Dijital ürünler oluşturmak ve satmak pasif gelir elde etmenin mükemmel bir yoludur.

Çevrimiçi kurslar veya e-kitaplar, oluşturulduktan sonra geniş bir kitleye satılabilen ürünlerdir. Bunlar, kullanıcılara farklı değer sunan iyi işlenmiş ürünler olmalıdır.

Bunlar, büyük bir ilk yatırıma ihtiyaç duymayan ve size ilk avantajlarınızı sunabilecek işletmelere bazı iyi örneklerdir.

Son olarak, tutkulu olduğunuz bir şeyi seçtiğinizden emin olmanızı öneririz, çünkü başarılı olmanızı sağlamanın en iyi yolu budur.