Genç girişimciler sosyal değişimin ve yeniliğin teşvik edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Girişimciler tarafından oluşturulan yeni ürün ve hizmetler domino etkisine neden olabilir ve iş veya belirli iş sektörlerini teşvik edebilir

Bu nedenle, genç girişimciler ekonomik büyümeyi teşvik etmek için önemlidir. Ancak deneyimli bir girişimcinin girişimcilik okyanusunda sıkıca dolaşması zaten zorsa, deneyimsiz gençler için çok kıvrımlı bir yolculuk olabilir ve başarının net bir sonu yoktur.

Tüm bu senaryoda iyi haber, bu durumun ilgili ve ilgili taraflar tarafından biliniyor olması, genç girişimcilere bu zorlamayı sağlamak için yardım veya sübvansiyonlara erişimi teşvik eden yönetim veya hükümet kurumlarına bakın.

Finansmanı, şirketlerin oluşturulması ve gelişmesinin önündeki en büyük engellerden biri olarak belirleyerek, genç girişimciler bir işletmeyi sübvansiyonlar ve hibelerle finanse etme olanağına sahiptir.

2020’de üstlenecek misin? Okumaya devam edin ve işletmenizin oluşumunu nasıl güçlendirebileceğinizi ve yumuşatabileceğinizi öğrenin.

Bir işletme hibeler ve hibelerle nasıl finanse edilir

Söylediğimiz gibi, finansman üstlenmek için büyük bir engel. Yardım ve sübvansiyonlar, kararları ve iş yaratmayı teşvik etmek için iyi bir kaynaktır.

Her yıl, genç girişimcilerin yatırım ve finansmanını kolaylaştırmak için yeni hibeler ve sübvansiyonlar ortaya çıkmaktadır. Başka bir deyişle, gereksinimleri yerine getirerek, hedefleriniz için kullanışlı olacak parayı alacaksınız.

  Girişimci profiliniz seçilen sübvansiyonlarla veya hibelerle eşleşiyorsa, talep edebilir ve ona erişebilirsiniz. Ama her şey o kadar kolay değil! Bir dizi sorunu göz önünde bulundurmalısınız:

 • Hibe, gelişiminin temeli değil, işinizi tamamlayıcı nitelikte olmalıdır.
 • Bir sübvansiyonun verilmesi zaman alır ve her zaman bir cevap gerektirmez olumludur.
 • Ne kadar erken gönderirseniz, çözünürlük sunum sırasına göre olur.
 • Yatırımlarda parayı ilerletmelisiniz ve eğer verildiyse daha sonra ödenecektir.

Çok açık! Mükemmel değiller, ama iyi bir finansman aracı. Erişebileceğiniz en yaygın ve önemli hibelerden bazılarına bakalım.

Şirket ve girişimcilerin yaratılmasına yönelik yardım ve sübvansiyonlar

Enisa Genç Girişimciler için Yardım

Enisa, işletmelerin, şirketlerin ve uygulanabilir iş projelerinin finansmanına adanmış halka açık bir şirkettir.

Genç Girişimciler için bu Enisa yardımı çok cazip olan çeşitli finansman akışları sunuyor.

Size ayrıntıları hakkında biraz daha bilgi veriyoruz:

 • Genç girişimciler tarafından yaratılan yeni KOBİ’ler için tasarlanmıştır.
 • Bu KOBİ, Avrupa Birliği’nin tanımına göre oluşturulmalıdır.
 • Yardım istemeden iki yıl önce (maksimum) oluşturulma tarihi.
 • Finans sektörü ve bazı gayrimenkul sektörü için sınırlı.
 • Faaliyet ulusal bölgede gerçekleştirilmelidir.
 • Sabit ve dönen varlıkların elde edilmesini amaçlayan finansman türü.
 • Minimum tutar 25.000 € ve maksimum 75.000 €

Yenilikçi Şirketlerin yaratılmasına yardım ve sübvansiyonlar

Başka bir makalede, karlı bir işletme için dikkate alınması gereken bir faktör olarak inovasyonun önemini vurguladık.

Bu durumda, yenilik ve teknoloji konusuna odaklanan bazı hibe veya sübvansiyonlar vardır.

Teknoloji tabanlı şirketler için yenilik için yardım (EBT)

Teknoloji tabanlı şirketler (EBT’ler) faaliyetleri teknoloji kullanımı veya sürekli yenilik gerektiren ürün veya hizmetlere odaklanan şirketlerdir.

İyi işlenmiş ve ayrıntılı bir iş planı gerektiren bir tür özel yardımdır.

Özerk Topluluğa bağlı olarak farklı versiyonları ve varyasyonları olabilir. Örneğin, 2018 için Asturias Prensliği’nde teknoloji tabanlı şirketlere (EBT) verilen hibeler şu özelliklerden oluşuyordu:

 • Minimum uygun miktar 20.000 €.
 • Başvuru yapılmadan önce ödenen sermayenin azami 100,000 € veya 10 katı.
 • Başvuru anında 5 yıldan az anayasa.

Şirketler ve girişimciler için ICO kredileri

ICO, hedefleri ve zorlukları ekonomik faaliyetleri ve büyümelerini teşvik eden Resmi Kredi Enstitüsüdür. Bu çalışma iki yönlü olarak yapılır:

 • Arabuluculuk Hatları
 • Doğrudan finansman.

Bir tür kamu finansmanıdır; ulusal bölgedeki iş projelerini finanse etmeye ve likiditenin %100’ünü garanti etmeye izin veriyorlar.

Bu ICO finansman hatlarının bazı özellikleri:

 • Müşteri ve yıl başına maksimum miktar 12,5 milyon € ‘dur.
 • En yaygın finansman görevleri şirketlerin satın alınması, sabit kıymetler, yatırım kiralama vb.

Ne olduklarını ve farklı ICO finansman hatlarının neler sunduğunu anlamanın en iyi yolu ICO ile iletişim kurmaktır. Kendi sloganına göre: Her şirket türü için bir ICO finansmanı vardır.

Girişimcilere yardım için Avrupa fonları

Sadece ulusal düzeyde değil, genç girişimcilere hibe ve sübvansiyonlar için başvuruda bulunmak mümkündür. Avrupa çerçevesi bize çok ilginç bir yardım da sağlıyor.

Örneğin, Horizon 2020 programı, araştırma ve yeniliğe bağlı iş projelerinin finansmanı için halihazırda 76.880 milyon avroluk bir bütçe içeriyor.

Öte yandan, COSME projesini bulabiliriz. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) yaşam döngüsünün tüm aşamalarında finansmana erişmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır: iş yaratma, genişletme veya aktarma.

Bu program aynı zamanda şirketlerin dijital teknolojilerin sunduğu fırsatlara erişmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Tüm Avrupa finansman projeleri, AB finansal araçlarını AB ülkelerindeki yerel finansal kurumlar aracılığıyla kanalize edilebilir hale getirmektedir.

İş projelerinin finansmanına yönelik hibeler ve sübvansiyonlar, özellikle gençlerde girişimciliği teşvik etmek için çok iyi bir kaynaktır.

Bu tür yardımların iş başarısına yardımcı olmayacağı doğrudur, bu sadece projenin büyümesine tamamlayıcı bir katkıdır. Birçok durumda, yardım başvurunuzun tarihi ile ilgili olarak daha sonra gelir. Bu nedenle, bir sübvansiyonun iş motorunuzun ekseni olmaması gerektiği açıktır.

Geri kalanı için, bu “sermaye” enjeksiyonları daha güçlü iş stratejileri geliştirmek ve yeni fırsatlar açmak için etkilidir. İyi öğrenin ve devam edin!